Derin Doku Masajının Faydaları Nelerdir?

Tarih: 5 Mart 2020

Derin Doku Masajının Faydaları Nelerdir

Antalya mutlu son masaj salonu olarak müşterilerimize en çok verdiğimiz masaj hizmetleri arasında derin doku masajı bulunur. Bazı teknikleri İsveç masajına benzese de farklılıkları vardır. Derin doku masajında hedef bölge cilt tabakalarının altı; derin doku ve kas katmanlarıdır.

Antalya SPA seçeneklerimizde birçok farklı teknikte masaj vardır. Derin doku masajı yavaş vuruşlar ve sert basınçla uygulanır. Bu sayede derin dokuya ulaşılmaya çalışılır. En sert masaj çeşitlerinden biridir.

Derin doku masajı en çok üst sırt, boyun, kronik ağrılar, bacak-kas gerginliği, omuz ağrıları için tercih edilir. Antalya mutlu son masaj paketlerimizden olan derin doku masajının en çok görülen faydaları şunlardır:

 • Kronik sırt ağrısını azaltır
 • Kan basıncını düzenler; yüksek tansiyon için etkilidir
 • Psikolojik sorunları azaltır ve olumlu bir ruh hali için destek sağlar
 • Kas gerilimini yok eder
 • Stresi azaltır
 • Yara izleri oluşumunu giderir
 • Kas spazmlarını ve ödemleri azaltır
 • Spor performansını geliştirir; vücutta toparlanmayı sağlar
 • Doğuma yardımcı olur; ağrıları azaltır
Derin Doku Masajının Faydaları Nelerdir

Bu masaj türü doğal bir stres alıcıdır çünkü damarları genişletirken limbik sistem aktivitelerini azaltma özelliğine sahiptir.

Derin doku masajı ile artrit ağrıları da azaltılır. Bu tip ağrılar üzerinde yüksek basınçlı masajlar daha etkilidir. Bu tarz masajlar tansiyon ve kalp atım hızının düşürülmesi için de daha iyidir.

Antalya hamam paketlerimizden de uygun fiyatlarla faydalanabilirsiniz. Kese ve hamam hizmetlerimiz hem kadın hem erkek müşterilerimiz için sunulur.

"Derin Doku Masajının Faydaları Nelerdir?" için 3 yorum
 1. Derman diyor ki:

  Sağlık için oldukça faydası olan masaj türü diye biliyorum ve keyifli vakit geçirmek için mükemmel bir seçim. ? Vaktiniz varsa kaçırmayın bir masaj yaptırın derim.?

 2. Vahdi diyor ki:

  Gittiğim zaman hep hoş karşılandığım severek gittiğim masaj, hamam tesisi olan Antalya masaja ve tüm çalışanlarınıza teşekkür ederim. Herseyinizle harikasınız ☺️

 3. Güntekin diyor ki:

  O kadar rahatlatıcı etkisi var ki pamuk gibi yapıyor, inanılmaz birşey masaj. Zaten insanoğlu olarak her an yatıp uzanmaya müsait yapılara sahibiz birde üstüne masaj yapılınca bambaşka dünyalara dalıyoruz.


Yorum yap