Masaj Teknikleri Nelerdir?

Tarih: 21 Şubat 2020

Masaj Teknikleri Nelerdir

Masaj terapisi, dünyanın birçok yerinde uygulanmaktadır. Birçok kişi, sağlık amaçlı masaj terapisi kullanmaktadır. Antalya Spa merkezinde uygulanan birbirinden farklı masaj teknikleri sayesinde, daha dinç ve sağlıklı bir bedene kavuşabilirsiniz.

Birçok faydasının dışında şu unutulmamalıdır ki, masaj düzenli tıbbi bakım değildir. Uygulanan tedaviyi tamamlamak amaçlı ya da sadece sırf rahatlamak, huzur bulmak ve sakinleşmek için tercih edilebilir.

En Çok Tercih Edilen Masaj Teknikleri

Vücudun kaslarını ve yumuşak doku bölgelerini rahatlatmak ve oluşan ağrıları gidermek amaçlı birçok masaj tekniği bulunmaktadır. Antalya mutlu son masaj salonu hizmetleri içinde, eğitimli masaj uzmanları tarafından uygulanan birçok masaj tekniği bulunmaktadır.

 • İsveç masajı
 • Spor masajı
 • Miyofasyol gevşeme
 • Derin doku masajı
 • İyileştirici masaj
 • Spor iyileştirme masajı
 • Terapötik Masaj
 • Tetik nokta terapisi
 • Rahatlama masajı uygulanan masaj tekniklerinden sadece birkaç tanesidir.

Antalya mutlu son masaj terapisti uzmanlarından alacağınız masaj teknikleri sayesinde çok daha rahatlamış ve gençleşmiş hissedersiniz. Masaj terapistleri, ağrılı noktayı tespit etmekte uzmandır ve direkt olarak ağrılı bölgeye müdahale ederler.

Masaj Teknikleri Nelerdir

Rahatlatıcı Masaj ile Düzeltici Masaj Arasında Fark Var mı?

Vücudun yüklendiği stresi atmaya ve vücudu gevşetmek için, rahatlatıcı masaj birebirdir. Böylece hem kaslar hem de zihin rahatlatılarak, vücudun üzerindeki stres dışarı atılmış olur.

Düzeltici masaj ise; vücuttaki belirli bir kas gerginliği ya da kronik ağrıların iyileştirilmesi için kullanılmaktadır. Hangi kasların sorunlu olduğunu anlamak için bazı testler yapılır ve bu test sonuçlarına göre tedavi planı uygulanmaktadır.

Siyatik, sert boyunlar, baş ağrıları, karpal tünel sendromu gibi rahatsızlıklar, düzeltici masaj ile iyileştirilebilir.

Tüm bu masaj tekniklerine geçmeden önce Antalya hamam hizmetlerini alarak, masaj seanslarına daha rahatlamış şekilde girebilir ve masaj terapisinin daha etkin olmasını sağlayabilirsiniz.

"Masaj Teknikleri Nelerdir?" için 6 yorum
 1. Cemal diyor ki:

  masaj konusunda benim için akan sular durur çünkü sağlığım için sık sık masaj yaptırmak zorundayım ve bir süredir masaj salonunuza geliyorum oldukça ilerleme kaydettik çok memnunum . Tüm ekibimize teşekkürlerimi sunarım ?

 2. Burak diyor ki:

  Masaj adına çok bir bilgim olmamasına rağmen sık sık masaj salonunuzu ziyaret ediyorum sitenizide yeni ziyaret ettim ve şaşkınım sadece keyif için yaptırdığım masaj nelere kadirmiş.

 3. Mahsun diyor ki:

  Masaj yaptırmayı çok seviyorum Antalya’ya yeni taşındım bu siteyi buldum içerikler harika. Umarım salonunuzda aynı şekilde harikadır. Birde hamam aile hamamı mı özel mı?

 4. Vedat diyor ki:

  Mükemmel bir deneyimdi benim için sık sık masaj, hamam ve spaya gidiyorum. Mükemmel çalışanlarla dolu bir iş yeri. En iyisini hakediyorsaniz bir uğrayın derim.

 5. Emin diyor ki:

  Tesisinizin gelişmiş ve kendini geliştirmeye açık bir yer olduğunu belirtmek isterim. Oldukça kapsamlı bir tesis olmasıda en beğendiğim ozelliklerinden. Harika ekibinizle başarılar dilerim.☺️

 6. Kamil diyor ki:

  Bir kaç defa inceledim sitenizi, makalelerinizi okudum masaj hakkında ne çok bilmediğimiz şey varmış. Yakın zamanda masaj salonunuz u ziyaret etmek istiyorum fakat iletişim numaranız sanırım yoğunluktan dolayı ulaşmak zor oluyor. Hem bilgi, hemde rezervasyon için hangi saatlerde uygunsunuz ya da arayabilecegim başka numara var mı?


Yorum yap