Masaj Terapisi Nedir?

Tarih: 2 Mart 2020

Masaj Terapisi Nedir

Masaj terapisi; masaj terapistleri tarafından kaslara ve vücudun yumuşak dokularına bastırma, ovalama şeklinde yapılan bir tedavidir. Masaj teknikleri; ellerin, parmakların, dirseklerin hatta diz ve ayakların kullanılarak yapıldığı bir rahatlatma tekniğidir. Genel olarak vücuttaki stresi atmak ve ağrıların giderilmesinde tercih edilmektedir.

Antalya Spa merkezinde masaj uzmanları eşliğinde yaptıracağınız masaj terapisi ile vücudunuzun zinde kalmasını sağlayabilir ve daha sağlıklı günlere merhaba diyebilir, masaj öncesi Antalya hamam hizmetleriyle, vücudunuzu daha fazla gevşeterek, masaj terapisine hazırlayabilirsiniz.

Kimler Masaj Terapisi Yapabilir?

Masaj terapisini uygulamak için konusunda uzman terapistlere ihtiyaç duyulmaktadır. Masaj terapisi uygulamak için bazı lisans ve sertifikalara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu lisans ve sertifikalar;

 • Lisanslı masaj terapisti (LMT)
 • Lisanslı masaj uygulayıcısı (LMP)
 • Sertifikalı masaj terapisti (CMT)

Masaj terapistleri aynı zamanda isterlerse fizyoterapistler gibi sağlık hizmeti sağlama masaj eğitimi de alabilmektedir. Antalya mutlu son masaj salonu teknikleri ekibi, konusunda uzman, eğitimli ve sertifikalı kişilerden oluşmaktadır.

Kimler Masaj Terapisinden Yararlanamaz?

Masaj terapilerinin çok fazla ciddi riski yoktur. Eğitimli bir masaj terapisti tarafından yapılarak, gerekli önlemler alındığında, fazla risk taşımaz. Masaj terapisinin yan etkileri arasında;

 • Geçici ağrı ya da rahatsızlık
 • Morarma ve şişme
 • Masaj yağlarına olan aşırı duyarlılık ve alerji bulunmaktadır.

Kanama bozukluğu olan kişiler, düşük kan trombosit sayısına sahip olanlar, kan inceltici ilaç kullanan kişiler, ağır masaj tekniklerinden kaçınmalıdır. Antalya mutlu son masaj salonunda alacağınız tüm masaj tekniklerinde uzmanlar, her zaman bu önlemleri alarak uygulama yapmaktadır.

Masaj Terapisi Nedir

Masaj Hangi Bölgelere Uygulanmaz?

Hamile kadınlar, masaj terapisi için doktoruna danışmalıdır. Masaj vücutta toplanmış kan pıhtıları, kırık yerlerde, açık ya da iyileşen yaralarda, cilt enfeksiyonu olmuş yerlerde, yeni ameliyat yerlerinde yapılmaz.

Kanser tedavisi gören bir kişi her ne kadar güvenli gibi gözükse de onkologlarına danışmadan masaj terapisi almamalıdır. Derin ya da yoğun basınçlı masaj, tümör bölgesinde istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir.

"Masaj Terapisi Nedir?" için 2 yorum
 1. Hüseyin diyor ki:

  Masajın faydaları saymakla bitmez. Terapi olduguda su götürmez bir gerçek. Günümüzde birçok hastalığı ilaçla çözmek yerine kendimiz için bu gibi masaj vs. Uygulaması yaptirsak kimyasalsız daha sağlıklı bedenlerimiz olabilir.

 2. Talat diyor ki:

  Sizin tesisimize gelmeye bayılıyorum resmen. Arınıyorum yeniden doğmuş gibi eve dönüyorum. Ellerinize sağlık bunca zaman hiç güvenimi kırmadiniz teşekkür ederim ?


Yorum yap