Masaj Terapisinden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tarih: 7 Mart 2020

Masaj Terapisinden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir

Hem fiziki hem de zihin olarak sağlıklı olmak için masaj uygulamaları oldukça etkilidir. Doğru masaj teknikleri uygulandığında birçok fayda da sağlanmaktadır. Bu faydalar arasında;

 • Düzenli ve sağlıklı bir uyku
 • Kaygı ve endişenin giderilmesi
 • Daha güçlü bağışıklık sistemi
 • Daha iyi dolaşım sistemi ve daha birçok faydaları bulunmaktadır.

Antalya Spa merkezi, masaj uzmanları sayesinde birçok masaj tekniğini uygulamaktadır. Masaj terapisi öncesinde alınacak Antalya hamam ve sauna hizmetleri sayesinde, masaj terapileri çok daha rahatlatıcı ve tazeleyici olmaktadır.

Masaj Terapisinden Önce Yapılacaklar Nelerdir?

Masaj terapileri, kasların gevşetilmesi ve varsa ağrıların giderilmesi için yapılmaktadır. Çok fazla basınç uygulamak, kasları gevşetmekten çok daha sıklaşmasına neden olmaktadır.

Antalya mutlu son masaj salonu içinde alacağınız terapiler öncesinde, nasıl bir terapi istediğinizi belirlemeniz çok önemlidir. Kasları gevşetmek adına çok ağır basınç uygulamak, kas hasarına neden olabilir. Bu yüzden;

 • Seans öncesi ılık bir duş alınmalıdır.
 • Hangi masaj terapisini istendiği belirlenmelidir.
 • Masaj seansı öncesi çok yemek yenmemelidir.

Her ne kadar eğitimli de olunsa, masaj terapistleri aklınıza okuyamaz. Bu yüzden istediğiniz masaj stilinizi bildirmeniz gereklidir. Böylece tedavi daha etkili olacaktır.

Masaj Terapisinden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir

Hangi Yaşlarda Masaja Başlanmalıdır?

Yetişkinlerde olduğu gibi bebeklerin de masaja ihtiyacı vardır. Bir annenin dokunuşlarıyla yapılan masaj dışında bebekler de masajdan yararlanabilir. Bebeklerin de kan basıncının düzenlemesine, sindirim bozukluklarını gidermesine ihtiyacı vardır.

Genç yaşlarda ve yetişkinlik yaşına rağmen çeşitli spor yaralanmaları, yumuşak doku yaralanmaları ve çocukluk yaşta oluşan yaralanmalar, masaj teknikleriyle giderilebilir. Yetişkinlerde günlük yaşamın stresi ve yorgunluğu atmak çok önemlidir.

Yaşlılık döneminde de çok fazla ağrı çekilir. Bu ağrıların giderilmesi, masaj teknikleriyle mümkündür. Kısacası her yaşta masaj yaptırmak mümkündür. Bunun için Antalya mutlu son masaj, sauna, hamam, köpük, kese hizmetlerinden yararlanarak, her yaşta masaj tekniklerinden yararlanabilir, Antalya Spa merkezinin tüm hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

"Masaj Terapisinden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?" için 3 yorum
 1. Feridun diyor ki:

  Sadece masaj sedyesine yatmak yeterli bence mutlu son masajı için bu tamam ? bide güzel masaj yağları lazım onuda unutmayın.

 2. Derviş diyor ki:

  Bence sadece Antalya masajda olup olmadığınıza dikkat edin gerisi önemli değil. Çünkü eğer ordaysanız zaten her türlü şeye dikkat ederler Antalya masaj ekibi. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. ??

 3. Ömer can diyor ki:

  Masajın vücuda olan etkilerini denedim ve gördüm. Sağlıklı, kas ağrılarından uzak, dinç bir vücut istiyorsanız Antalya masaj bu konuda en tecrübeli tesise ve elemana sahip herkese öneririm.?


Yorum yap