Tüm Vücut Masajı Nedir?

Tarih: 14 Mart 2020

Tüm Vücut Masajı Nedir

Tüm vücut masajı; fiziki tedavinin yanında zihin ve ruh sağlığını da ön plana çıkaran bir masaj tekniğidir. Yani sadece kaslarla ilgilenmez. Vücut masajı, tüm vücudu içine alır. Baş, boyun, omuzlar, baş, kol ve bacaklar, vücut masajı içine girer. Antalya mutlu son masaj salonu hizmetleri içinde alacağınız birbirinden farklı masaj teknikleri, masaj uzmanları tarafından verilmektedir.

Tüm vücut masajında; boyun, omuzlar, baş, kol ve ön bacakların doğru hareket ettirilmesi sağlanır. Aynı işlemler dönülerek arka bölge için de gerçekleştirilir. En son bölge sırt bölgesidir ve ortalama 25 dakika sürer.

Tüm Vücut Masajı Vücuda Ne Kazandırır?

Tüm vücut masajı, kaslar üzerinde etkili olurken, aynı zamanda zihin ve ruh üzerinde de çalışır. Sakin ve huzurlu bir hava oluşturduğu için kişiyi yatıştırmada oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

Antalya mutlu son masaj uzmanları tarafından uygulanan tüm vücut masajında;

 • Stres ve gerginlik gider.
 • Kas gerginliği giderilir.
 • Kan dolaşımı iyileştirilir.
 • Kaygı azalmaya başlar.
 • Gerginlik, baş ağrısı ve migren ağrıları hafifler.
 • Vücut esnekliği artar.
 • Cilt parlamaya başlar

Tüm vücut masajı sayesinde, bazı bağ dokuları sıkılaşmaya başlarken, bazı bağ dokuları ise yumuşamaya başlar. Antalya hamam hizmetlerinden masaj öncesinde yararlanmanız ise, toksinlerin vücuttan daha kolay atılmasına ve masaja girmeden önce vücudun daha kolay yumuşamasına yardımcı olmaktadır.

Tüm Vücut Masajı Nedir

Masaj Sırasında Sizi Neler Bekler?

Masaj için ilk olarak kendinizi hazırlamanız gerekir. Bir masaj terapisi öncesinde, herhangi bir tıbbi sorun olup olmadığı bilinmelidir. Masaj terapisine başlamaya herhangi bir sorun yoksa, gevşek ve kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafetler giyilmelidir.

Genel olarak bir yatak üzerinde yapılan masajlar, bazı masaj tekniklerine göre giyinik ve sandalye üzerinde yapılabilir. Masajın türüne bağlı olarak bir masaj seansı 10 dakika ile 90 dakika arasında değişiklik gösterebilir.

Antalya spa merkezinde sunulan birbirinden farklı masaj teknikleriyle zihninizi ve ruhunuzu rahatlatabilir, sauna ve hamam hizmetleriyle cildinizi gençleştirerek, daha dinç görünebilirsiniz.

"Tüm Vücut Masajı Nedir?" için 2 yorum
 1. Davut diyor ki:

  Masajın önemi anlatmakla bitmez. Masaj yaptırmak içinde öyle herhangi biri olmaz. Bilgi sahibi, işini bilen insanlar olması lazım bu nedenle ben Antalya masaj salonunu gönül rahatlığıyla öneririm.?

 2. Ferdi diyor ki:

  Masaj konusunda sizden çok olumlu sonuçlar aldım. Bir süredir gelemiyorum tesisinize normalde yüz yüze teşekkür etmek istemiştim ama simdilik buradan teşekkür edeyim. Çok sağolun sayenizde rahatlamış hissediyorum.??️


Yorum yap